Krūts vēzis ir visizplatītākais vēža veids sievietēm Latvijā. 1 Ar to Eiropā 2020. gadā saskarās katra vienpadsmitā sieviete vecumā līdz 74 gadiem. 2

Visefektīvākais veids, kā cīnīties ar krūts vēzi, ir atpazīt to agrīni un nepieļaut tā attīstību. 3
Mājaslapā meklē testu, kas noteiks Tavu risku vēža attīstībai un sniegs rekomendācijas riska faktoru mazināšanai, kā arī rīku, kas palīdzēs apgūt pašizmeklēšanas paņēmienus un agrīnos krūts vēža simptomus.
Sievietes veselība
Iepazīsties ar mūsu veselības izzināšanas rīkiem!
Lai spētu izdarīt profilaktiski gudras izvēles un nodrošinātu iespējami ātru slimības diagnosticēšanu, par savu krūšu veselību jārūpējas un jāinteresējas regulāri. Esam izstrādājuši divus tiešsaistes rīkus, kas palīdzēs novērtēt un uzturēt Tavu krūšu veselību.
Krūts vēža risku noteikšanas tests
  • Vai man ir jāsatraucas par krūts vēzi? Kas vēl bez iedzimtības ietekmē krūts vēža risku? Ko nozīmē profilakse?
  • Šis tests Tev palīdzēs identificēt tos dzīvesstila un iedzimtības faktorus, kas varētu palielināt vai tieši otrādi samazināt Tavu risku nākotnē saskarties ar šo ļoti nopietno slimību. Tests identificēs aspektus, kurus Tev būtu nepieciešams tālāk izrunāt ar ārstu, lai izvairītos no saslimšanas.
Sākt testu!
Krūšu pašizmeklēšanas dienasgrāmata
  • Kā un kad veikt pašizmeklēšanu? Vai to var veikt arī bērna zīdīšanas laikā? Kādi ir sarkanā karoga simptomi?
  • Šī bezmaksas tiešsaistes pamācība Tevi izvedīs cauri krūšu pašizmeklēšanai soli pa solim. Pārliecinies, vai Tevis novērotās sajūtas nav sarkanā karoga simptoms, kas būtu jāpārrunā ar ārstu. Visas savas sajūtas un pārdomas atstāj piezīmju laukā, lai vēlāk savā profilā tās pārskatītu pirms regulārā ārsta apmeklējuma.
Sākt pašizmeklēšanos!
TESTS
Kā tests var palīdzēt uzlabot Tavu un sabiedrības dzīves kvalitāti?
Tests Tev palīdzēs pārņemt kontroli pār savu veselību
  • Aizpildot īsu un vienkāršu tiešsaistes testu, Tu saņemsi personalizētu un pētījumos balstītu informāciju par to, kas nosaka tieši Tavu krūts vēža attīstības risku un kā rīkoties, lai to mazinātu.

    Reģistrējoties testa piekļuvei, Tavi dati tiks saglabāti zem Tava profila. Vēlāk, testu pildot atkārtoti, savus rezultātus varēsi salīdzināt.
Aizpildot testu, Tu palīdzēsi ne vien sev, bet arī citām sievietēm
  • Aizpildot testu, Tu ne tikai uzzināsi vairāk par savu ķermeni, bet arī veiksi ieguldījumu sabiedrības veselības labā, lai šo slimību varētu izprast precīzāk.

    Piekrītot dalīties ar savu informāciju, Tu vari būt droša, ka Tavi dati būs anonīmi un šī informācija tiks efektīvi izmantota slimības ārstēšanas izpētē.
SVARĪGI FAKTI
Vai zināji?
Ja slimība tiek atpazīta agrīni, 98% gadījumu tā veiksmīgi padodas ārstēšanai
Pat doma par vēzi var šķist biedējoša, taču, pārvarot bailes un laicīgi sākot rūpēties par savu krūšu veselību, Tev ir iespēja novērst slimību pirms tā sākusies. Zinot savus riskus un savlaicīgi vēršoties pie ārsta, ir liela varbūtība atpazīt slimību agrīnā stadijā, kas ievērojami palielina izārstēšanās iespēju. 4

Pārvari bailes, lai dzīvotu ilgāk!
Krūšu pašizmeklēšana ir nozīmīga jebkurā vecumā
Neskatoties uz to, ka valsts skrīninga programma aicina uz pārbaudēm sievietes pēc 50 gadu vecuma, regulāras apskates ir svarīgi veikt jebkurā vecumā.

Neviens nepazīst Tavu ķermeni labāk kā Tu! Regulāri veicot krūšu pašpārbaudi, varēsi pārliecināties par to veselību jebkurā laikā un saprast, vai ir kādas pārmaiņas, par kurām būtu nepieciešams uzzināt vairāk no speciālista. 5

Mūsu krūšu izmeklēšanas dienasgrāmatā uzzināsi, kā pareizi veikt pašizmeklēšanu un atpazīt simptomus, kuriem īpaši jāpievērš uzmanība.
Ģenētiskā informācija var
palīdzēt Tev precīzāk izprast savu risku
Gēni – tā ir Tevī iekodēta informācija, kura var pastāstīt ļoti daudz par veselību un slimības gadījumā palīdzēt izvelēties precīzāku ārstēšanu. Informācija par Taviem gēniem noderēs ne tikai Tev, bet arī Taviem radiniekiem, īpaši tādēļ, ka puse no ģenētiskās informācijas tiek nodota bērniem. 6

Mūsu tests palīdzēs saprast, vai ģenētiskā testēšana Tavā gadījumā var būt nozīmīga, kur Latvijā to var veikt, kā arī pavēstīs, vai esi kandidāte valsts apmaksātam ģenētiskajam skrīningam.

Latvijā ir vairākas vietas, kur iespējams veikt šo pārbaudi. Šādu ģenētisko testēšanu var veikt:

Genera
Capital Clinic Riga
iVF Rīga Ģenētikas centrs
E. Gulbja Laboratorija
RSU Molekulārās ģenētikas laboratorija
Dermaclinic Latvia (Laboratoires Réunis)

MyHeritage Latvia